webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> recenzje >> magazyny >> PHP Solutions

PHP Solutions 1/2006 (12)

autor: Mateusz Bogolubow, ostatnia modyfikacja: 2007-02-04

szukaj: AJAX AJAX advAJAX advAJAX Drupal Drupal PHPUnit PHPUnit eZ Publish eZ Publish PHP Solutions PHP Solutions

PHP Solutions

PHP Solutions 'styczeń-luty' został poświęcony głównie metodzie programowania AJAX (Asynchroniczny JavaScript i XML, ang. Asynchronous JavaScript and XML), dzięki której jesteśmy w stanie dokonywać szybkich, przyrostowych aktualizacji w interfejsie użytkownika bez potrzeby przeładowywania całej strony przeglądarki.

Z artykułów zawartych w magazynie poznamy zasadę działania i stosowania techniki AJAX oraz nauczymy się korzystać z obiektu advAJAX.

Zbudujemy również wielodomenowy oraz wielojęzyczny serwis opary na Drupal (CMS oparty na licencji GNU General Public License) wraz z dynamicznymi elementami korzystającymi z AJAX i odpowiednią optymalizacją pod kątem wyszukiwarek.

W tym numerze zapoznamy się z SDO (Service Data Objects - architektura stworzona przez IBM i BEA dla ujednolicenia dostępu do danych z różnych źródeł).

Jak w poprzednim PHP Solutions tak i w tym znajdziemy publikację, której tematem jest testowanie aplikacji PHP. Tym razem będziemy korzystać z PHPUnit.

Warto wspomnieć o PHP-GTK2 - to rozszerzenie PHP służącej do tworzenia GUI (graficznego interfejsu użytkownika) na podstawie zestawu dostępnych widgetów (kontrolek), o którym mowa w następnej pozycji.

Dla osób lubiących wygodę polecam artykuł, który przedstawia w jaki sposób przesłać pliki stworzone w OpenOffice Writer do CMS'a eZ Publish, bez zbędnego ręcznego formatowania.

Magazyn zamyka porównanie ofert polskich firm hostingowych

Mateusz Bogolubow

Osoby czytające tę publikację przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org