webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> wydarzenia

wydarzenia

Noc Informatyka

dodano: 2009-05-05, źródło: noc.up.krakow.pl

Spotkanie w kameralnym gronie ludzi których łączy wspólna pasja - informatyka w szerokim tego słowa znaczeniu. Impreza organizowana przez studentów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz zaprzyjaźnionych informatyków z krakowskiego środowiska IT.

Obama zapchał internet

dodano: 2009-01-21, źródło: di.com.pl

"Zmiana" zablokowała internet. Transmisje on-line z ceremonii zaprzysiężenia Baracka Obamy na prezydenta USA mogło obejrzeć nawet kilkadziesiąt milionów osób. Wiele serwisów nie wytrzymało natężenia, a część stron znacznie zwolniła.

Pierwszy raz w Polsce - 2 lata dla pirata

dodano: 2008-11-06, źródło: di.com.pl

23 października uprawomocniło się postanowienie sądu w Bydgoszczy zarządzające wobec obywatela Armenii wykonanie kary dwóch lat więzienia za handel pirackim oprogramowaniem. To pierwszy w Polsce przypadek wykonania takiej kary za tego typu przestępstwo.

Dziś urodziny polskiego internetu

dodano: 2008-08-18, źródło: di.com.pl

Dwadzieścia lat temu, 17 sierpnia 1988 roku Polska po raz pierwszy połączyła się z Danią, wykorzystując do tego łącze internetowe o prędkości 9600 bps - podaje Gazeta.pl. Według NASK za symboliczną datę początku polskiego internetu należy uznać 17 sierpnia 1991 roku, kiedy pomiędzy Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego a Centrum Komputerowym Uniwersytetu w Kopenhadze wymieniono pierwsze e-maile przy użyciu protokołu TCP/IP.

Onet odświeża stronę główną i przechodzi na Google

dodano: 2008-04-19, źródło: di.com.pl

Dziś pojawiła się "wczesna" wersja beta nowej strony głównej portalu Onet.pl. Zmiana wizerunku jest widoczna na pierwszy rzut oka i dotyczy nie tylko warstwy graficznej, ale również kodu, na którym została zbudowana jedynka Onetu. Co ciekawe, z nowej odsłony wynika, że największy portal zrezygnował z własnej wyszukiwarki na rzecz Google.

Dzień przeciw cenzurze w internecie

dodano: 2008-03-12, źródło: di.com.pl

12 marca tego roku przypada pierwszy Dzień Wolności Słowa w internecie. Organizacja Reporterzy bez Granic, która przygotowała akcję, zachęca użytkowników Sieci z całego świata do wzięcia dziś udziału w wirtualnych demonstracjach.

Poznaj prawa e-klienta

dodano: 2008-03-06, źródło: di.com.pl

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o prawach klienta sklepu internetowego lub uzyskać poradę we własnej sprawie, dobrą okazją do tego będzie zbliżający się Dzień Konsumenta. 14 marca przedstawiciele organizacji zajmujących się ochroną konsumentów zbiorą się w jednym miejscu i będą odpowiadać na pytania.

Dzień Bezpiecznego Internetu po raz czwarty w Polsce

dodano: 2008-02-12, źródło: di.com.pl

Dziś (12 lutego 2008) po raz czwarty obchodzony jest w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Ustanowiono go z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu "Safer Internet". W tym dniu, a także przez cały luty odbywać się będą różne imprezy promujące bezpieczeństwo. Planowane jest również wydanie elementarza bezpieczeństwa dla rodziców i dzieci.

strona 1 z 4[1] [2] [3] [4] »

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org