webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> różne

różne

Google: reklamy oparte na zainteresowaniach

dodano: 2009-03-14, źródło: di.com.pl

Google planuje wprowadzenie reklam, których treść będzie uzależniona od odwiedzonych w przeszłości stron. Do tej pory gigant bazował jedynie na wynikach wyszukiwania oraz na treści stron, na których reklamy były wyświetlane. Teraz Google wykorzysta np. informacje o oglądanych filmach na YouTube, a nawet informacje od samych użytkowników, którzy dostaną "menedżer preferencji".

Internet bezprzewodowy nie zagrozi stacjonarnemu

dodano: 2009-01-24, źródło: di.com.pl

Mimo że jest wygodny, nie zawsze da się z niego efektywnie korzystać - bezprzewodowy dostęp do internetu szybko zyskuje nowych użytkowników, operatorzy stacjonarni nie widzą w tym jednak zagrożenia.

Cyberprzestępczość kwitnie - prognoza na 2009 rok

dodano: 2008-12-27, źródło: di.com.pl

Ataki na użytkowników MySpace i Facebooka, wyłudzanie pieniędzy na Naszej-Klasie, przejmowanie cudzych profili w społecznościach internetowych - to coraz mocniejsze trendy w cyberprzestępczości. W niepamięć odchodzą już wirusy rozsyłane pocztą elektroniczną.

Nowa ustawa o e-podpisie nie bez wad

dodano: 2008-12-12, źródło: di.com.pl

Nowe przepisy dotyczące e-podpisu są potrzebne, ale ustawa zaproponowana przez Ministerstwo Gospodarki może zaszkodzić rozwojowi usług elektronicznych. Ustawę przygotowano bez projektów rozporządzeń i bez ważnych ustaleń co do stosowanych w niej pojęć - uważa Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Posłowie jednogłośnie poparli e-sądy

dodano: 2008-12-10, źródło: di.com.pl

Nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego, przewidująca wprowadzenie e-sądu, została przyjęta przez sejm. E-sąd ma rozpoznawać sprawy zarówno cywilne, gospodarcze, jak i pracownicze - pisze Gazeta Prawna.

Co grozi za handel adresami e-mail?

dodano: 2008-12-08, źródło: di.com.pl

Jeden z Czytelników Dziennika Internautów poinformował redakcję o nietypowej "ofercie handlowej" złożonej mu za pośrednictwem poczty elektronicznej. Zaproponowano mu bowiem zakup obszernej listy adresów e-mail wraz z programem do wysyłania masowej korespondencji - za jedyne 30 zł. Postanowiliśmy przyjrzeć się tej sprawie.

Nowe przestępstwa komputerowe w kodeksie karnym

dodano: 2008-11-30, źródło: di.com.pl

Sniffing, nieuprawnione uzyskiwanie dostępu do informacji czy zmiana definicji treści pornograficznych to główne założenia ostatniej nowelizacji kodeksu karnego.

Promuj otwarty dostęp do wiedzy

dodano: 2008-10-11, źródło: di.com.pl

14 października będzie Dniem Open Access - idei otwartego dostępu przez internet do publikacji naukowych. Dzień został ustanowiony przez organizacje, które wspierają ideę open acces i promują wolny dostęp do wiedzy i dóbr kultury.

strona 1 z 33[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] »

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org