webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> raporty

raporty

Szukasz pracy? Ucz się Javy i PHP!

dodano: 2009-02-21, źródło: di.com.pl

Ofert pracy dla informatyków nie brakuje, ale najczęściej poszukiwani są programiści znający popularne języki programowania. Coraz częściej wymagane jest również wykształcenie kierunkowe i np. dobra znajomość angielskiego - wynika z analizy przeprowadzonej przez portale Pracuj.pl i Jobs4it.pl.

197 milionów nowych adresów w 2008 roku

dodano: 2009-01-06, źródło: di.com.pl

Liczba wolnych adresów IPv4 spadła poniżej 1 miliarda. Szybko może ich zabraknąć w Europie, najszybciej ich liczba rośnie jednak w krajach rozwijających się. Pozycja Stanów Zjednoczonych wydaje się być niezagrożona.

Linux jest wart ponad 10 miliardów dolarów

dodano: 2008-10-23, źródło: di.com.pl

Gdyby jedno przedsiębiorstwo miało opracować system taki, jak Fedora 9 (ze wszystkimi pakietami w dystrybucji), musiałoby zapłacić wszystkim programistom 10,8 mld USD. Wartość Linuksa oszacowała organizacja Linux Foundation. Badania pokazują, jak wielką wartość wnoszą do gospodarki członkowie społeczności open source.

Polskie firmy na czele Technology Fast 50

dodano: 2008-10-18, źródło: di.com.pl

Polskie firmy zajęły dwa pierwsze miejsca w rankingu Technology Fast 50, najszybciej rozwijających się firm technologicznych z Europy Środkowej. W czołowej pięćdziesiątce rankingu znalazło się aż 9 polskich firm, w tym trzy w pierwszej dziesiątce kategorii Fast 50. Natomiast w pierwszej dziesiątce kategorii "Wschodzące Gwiazdy" pojawiły się 4 polskie firmy.

Coraz pełniej korzystamy z Sieci w komórce

dodano: 2008-09-26, źródło: di.com.pl

Polacy w pełni wykorzystują możliwości surfowania po internecie za pomocą telefonów komórkowych. Czytają informacje, przeglądają serwisy społecznościowe i nierzadko grają w gry online - wynika z najnowszego raportu State of the Mobile Web przeprowadzonego przez Opera Software.

Internet w Polsce rośnie coraz wolnej

dodano: 2008-09-16, źródło: di.com.pl

II kwartał br. przyniósł najwolniejszy wzrost liczby łączy szerokopasmowych od dwóch lat. Polska nie wyróżnia się jednak na tle całego świata.

Uczniowie lubią Web 2.0, nauczyciele mniej

dodano: 2008-09-05, źródło: di.com.pl

Nauczyciele i uczniowie w odmienny sposób podchodzą do narzędzi Web 2.0 w edukacji. Ci pierwsi są wobec nich raczej nieufni. Ci drudzy (a także ich rodzice) chcieliby więcej tego typu nowinek w edukacji - wynika z badań ntl: Telewest Business.

E-commerce pod lupą skarbówki

dodano: 2008-07-20, źródło: di.com.pl

Ministerstwo Finansów podsumowało wyniki kontroli skarbowej w 2007 roku - choć poddano jej mniejszą liczbę placówek niż rok wcześniej, kwota ujawnionych nieprawidłowości okazała się wyższa. W ocenie ministerstwa jest to efekt lepszego typowania firm do kontroli.

strona 1 z 10[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] »

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org