webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> recenzje >> książki

Pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych

autor: Patryk 'yarpo' Jar, ostatnia modyfikacja: 2007-02-05

szukaj: pozycjonowanie pozycjonowanie SEO SEO wyszukiwarki wyszukiwarki

Pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych

Wiele osób traktuje pozycjonowanie jako tajemną wiedzę, graniczącą z czarną magią, dostępną jedynie, obytym z łamaniem skomplikowanych algorytmów, hackerom. Autorka Shari Thurow w swojej książce ukazuje, że takie myślenie jest błędne. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak w tydzień wypozycjonować marną stronę - nie kupuj tej książki. Jeśli natomiast poszukujesz solidnej, rzetelnej i sprawdzonej wiedzy, w jaki sposób tworzyć strony przyjazne wyszukiwarkom, które mogą przynieść spore zyski właścicielowi, to jest to książka dla Ciebie.

Pozycja ta jest kierowana do każdego, kto chciałby się nauczyć czegoś nowego. Nawet początkujący webmaster powinien bez większych problemów poradzić sobie dzięki opisom przykładowych fragmentów kodu strony. Autorka obala wiele mitów dotyczących pozycjonowania w katalogach stron i wyszukiwarkach internetowych - choćby opinie o przydatności metatagów. Udowadnia natomiast, że optymalizacja strony zaczyna się przed napisaniem pierwszej linijki kodu, a nie po opublikowaniu strony.

Dużą wagę w książce przywiązano do metod tworzenia stron przydatnych użytkownikom, uwidaczniając że wysoka pozycja w wyszukiwarkach nic nie da, jeśli strona nie będzie przedstawiać wartości dla internauty. Książkę czyta się przyjemnie, jest napisana językiem przystępnym. Tłumaczenie na język polski jest staranne. Także format jest bardzo poręczny.

Pewnym minusem książki jest fakt, że została ona napisana z myślą o amerykańskim rynku. Dlatego większość narzędzi - stron internetowych wykorzystywanych przez autorkę w przykładowym procesie optymalizacji - jest dla osób zajmujących się polskim rynkiem mało przydatna. Aczkolwiek na końcu książki znajdują się także adresy kilku polskich stron poświęconych temu zagadnieniu.

"Pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych" jest bardzo fachową książką, którą z pewnością warto przeczytać. Informacje w niej zawarte przydadzą się każdemu, kto chce tworzyć witryny przyjazne i internautom, i wyszukiwarkom internetowym, i redaktorom katalogów stron internetowych.

Pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych
Wydawnictwo Helion - 07/2004

Patryk 'yarpo' Jar

Osoby czytające tę publikację przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org