Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> różne
dodano: 2007-05-03, źródło: di.com.pl
Bardzo szybki wzrost sprzedaży notebooków przyczynia się do znacznego zwiększenia liczby użytkowników bezprzewodowego internetu. Stąd już niedaleko do obniżek cen - przewiduje Puls Biznesu.
W zeszłym roku nabywców znalazło przeszło 880 tysięcy notebooków - donosi Puls Biznesu. Wraz z nimi rośnie popularność bezprzewodowego dostępu do internetu. W tym momencie korzysta z niego około pół miliona osób w Polsce. Jak informuje PB tegoroczny wzrost szacowany jest na kilkaset tysięcy.
Do niedawna, głównie ze względu na wysokie ceny, notebooki wykorzystywane były w największej mierze przez ludzi biznesu. Wraz ze spadkiem ich cen oraz dostrzeżeniem zalet takiego rozwiązania (m.in. mobilność i funkcjonalność), sprzedaż komputerów przenośnych nabrała wyraźnego przyspieszenia na całym świecie.
Potencjał dostrzegły telefonie komórkowe. Trzy największe sieci - PTK Centertel, PTC oraz Polkomtel mają w swej ofercie bezprzewodowy internet świadczony przez ich nadajniki. Liderem jest obecnie Orange, z którego usług Orange Free i Business Everywhere, korzysta około 200 tysięcy osób. Szef biura prasowego TP w rozmowie z PB potwierdza, że zainteresowanie usługą jest bardzo duże. Stąd niedawne wprowadzenie dostępu opartego na technologii HSDPA (do 3,6Mb/s) w największych miastach Polski.
Dzięki promocji notebooka za złotówkę liczba użytkowników usługi Blueconnect w Erze wzrosła na koniec marca do 150 tysięcy. Szefowie PTC mówią o pozyskaniu kolejnych 100 tysięcy do końca bieżącego roku. Z kolei Polkomtel ze swym iPlusem może pochwalić się w tym momencie liczbą klientów na poziomie 180 tysięcy. Obie sieci chcą inwestować w szybszy dostęp (PTC w HSDPA, a Polkomtel w UMTS), by móc skutecznie konkurować z ofertą tradycyjną.
Analitycy rynku są zdania, że zaostrzająca się konkurencja, a także zapowiadane inwestycje w infrastrukturę doprowadzą w tym roku do obniżek cen usług.
mc - Dziennik Internautów - www.di.com.pl
szukaj: internet bezprzewodowy internet
Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:
© 2004-2008 copyright by webmade.org