webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> raporty

Najpopularniejsze polskie blogi

dodano: 2007-01-30, źródło: di.com.pl

szukaj: blog blog blogosfera blogosfera blog konkurs blog konkurs

Polska blogosfera całkiem prężnie się rozwija i wydaje się, że wcale nie w kierunku, którego życzyliby sobie przeciwnicy blogowania. Swoje obserwacje, przemyślenia i spostrzeżenia pozostawia w Sieci nie tylko coraz więcej znanych, rozpoznawalnych publicznie osób, ale także "zwykłych zjadaczy chleba", którzy niejednokrotnie mają wiele ciekawych rzeczy do przekazania. Wartość polskich blogów docenia coraz więcej serwisów organizując rankingi i konkursy.

Kilka dni temu serwis społecznościowy Blox.pl, działający przy portalu Gazeta.pl opublikował ranking najpopularniejszych blogów 2006 roku. Blogi prowadzone w ramach tego serwisu oraz ich autorzy zostali sklasyfikowani w czterech kategoriach: zależnie od liczby czytelników, liczby wpisów, liczby odsłon oraz najczęściej linkowanych. Dodatkowo w serwisie zamieszczono rankingi w obrębie poszczególnych kategorii tematycznych, m.in. Biznes, Dzieci, Polityka, Fotoblogi i Hobby.

Także portal Onet.pl zorganizował dla swoich blogerów konkurs Blog Roku 2006. Do I etapu zostało zgłoszonych aż 60 tys. blogów. Do finału zakwalifikowało się 225 najlepszych - po 25 w każdej z dziewięciu kategorii tematycznych. Dziś do północy trwa głosowanie internautów, a 1 lutego br. w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie odbędzie się huczna finałowa Gala Blog Roku 2006. Ogłoszony zostanie na niej zarówno wybór internautów, jak i wybór Kapituły Konkursu, która z 10 najwyżej notowanych blogów w każdej z kategorii, wyłoni zdobywcę trzech głównych nagród.

O organizacje konkursu na Blogera 2006 roku pokusił się także serwis Wiadomosci24.pl. Tutaj nie było sztucznych ograniczeń do blogów skupionych wokół danego medium - do konkursu można było zgłosić dowolnego bloga, bez względu na wykorzystywaną platformę. Głosowanie internautów odbywało się w pięciu kategoriach: Polityka, Media i Marketing, Kultura, Życie oraz Internet i Technologie. Wyniki już 2 lutego podczas uroczystej Gali Finałowej w Warszawie.

Warto zajrzeć i przekonać się, że blogi to już nie tylko pełne błędów, czy młodzieżowego slangu dziecinne wynurzenia nastolatków, ale często poważne przemyślenia, praktyczne porady, przydatne doniesienia, czy też trafne obserwacje, które wzbogacają zwartość internetu o niezwykle wartościowe treści, i których nie znajdziecie w szumie informacyjnym tradycyjnych mediów.

Krzysztof Gontarek - Dziennik Internautów - www.di.com.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org