webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> wyszukiwarki

Google SearchWiki nareszcie po polsku

dodano: 2009-04-09, źródło: di.com.pl

szukaj: Google SearchWiki Google SearchWiki wyszukiwarki wyszukiwarki Google Google

Doczekaliśmy się polskiej odsłony usługi SearchWiki dostępnej do niedawna tylko w anglojęzycznej wersji interfejsu wyszukiwarki Google.

Jesienią pisaliśmy w Dzienniku Internautów o udostępnieniu przez Google możliwości wpływania na wyniki wyszukiwań za pomocą narzędzia o nazwie SearchWiki. W skrócie, nowa funkcjonalność wyszukiwarki pozwala przenieść najlepszy, zdaniem użytkownika, rezultat wyszukiwania na pierwszą pozycję, dodawać notatki do wyników czy też kasować rezultaty niezadowalające. Oczywiście wszystko to dostępne jest po zalogowaniu się do konta Google.

Uważni użytkownicy Google pewnie już zauważyli, że teraz te same funkcje są dostępne również po polsku. Po zalogowaniu się i użyciu wyszukiwarki przy każdym z wyników pojawiają się nowe ikony, które kryją pod sobą funkcje "Przesuń w górę" i "Ukryj". Natomiast pod listą wyszukiwania zobaczymy opcje "Dodaj wynik", "Wyświetl moje notatki SearchWiki" oraz "Wszystkie notatki SearchWiki dla wyszukanego hasła".

Na oficjalnym blogu Google Polska Przemysław Budkowski, Product Marketing Manager, wyjaśnia:

Wszystkie zmiany w wynikach wyszukiwania będą zachowane w historii Waszego konta (Google - red.). Wprowadzane zmiany do wyników wyszukiwania Google wpływają wyłącznie na Wasze wyniki wyszukiwań, tylko na Wasze indywidualne zapytania. Z drugiej strony, Searchwiki to doskonała platforma do dzielenia się opiniami na temat poszczególnych stron z innymi internautami.

To kolejna, m.in. po niedawno udostępnionym Gmail Labs, polskojęzyczna wersja narzędzi od Google.

mko - Dziennik Internautów - www.di.com.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org