webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> przeglądarki

Opera Software otworzyła biuro w Polsce

dodano: 2006-11-21, źródło: di.com.pl

szukaj: Opera Software Opera Software Opera Opera Opera Mini Opera Mini

Na początku listopada 2006 r. Opera Software otworzyła swoje biuro w Polsce, zatrudniając 23 osoby z zamykanej właśnie w Polsce innej firmy, której nazwy nie ujawniono.

Polskie biuro Opery zostało według raportu otwarte dokładnie 1 listopada br. Polacy pracujący dla Opera Software będą zajmowali się przenoszeniem "pełnej" Opery oraz Opery Mini na systemy mobilne BREW, a także rozwojem tej przeglądarki dla platformy Linux działającej na niemobilnych urządzeniach multimedialnych - informuje na swoim blogu Robert "Quiris" Błaut, powołując się na kwartalny raport Opera Software.

Robert Błaut podejrzewa, że nowi polscy pracownicy Opery to osoby, które straciły pracę w Centrum Rozwoju Oprogramowania Siemens BenQ we Wrocławiu. Zwolnienia w polskim oddziale tej firmy (ok. 170 osób) to efekt niewypłacalności monachijskiej spółki matki firmy BenQ Mobile GmbH.

Z raportu Opera Software ASA za 3 kwartał 2006r. wynika, że okres ten zakończył się dochodem nieco wyższym niż oczekiwano - 53,2 mln NOK. W okresie tym sprzedano 8,6 mln telefonów komórkowych z zainstalowaną przeglądarką Opery, co stanowi wzrost o 105 z 3 kwartałem ubiegłego roku. Na koniec 3 kwartału br. Opera zatrudniała 335 pracowników w pełnym wymiarze pracy.

Przeglądarka Opera jest dobrze znana polskim użytkownikom internetu. Według danych serwisu Ranking.pl w okresie od 7 do 11 listopada korzystało z niej w Polsce już prawie milion internautów (dokładnie 943 392 osób korzystających z Opery oraz Opery Mini, zidentyfikowanych przy pomocy cookies). Udział Opery w polskim rynku przeglądarek w tym czasie oszacowany został na 6,7%.

Krzysztof Gontarek - Dziennik Internautów - www.di.com.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Oczekujesz profesjonalnej obługi?
Tworzenie stron internetowych.
Skontaktuj się z nami!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org