webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> raporty

Raport 9sekund.pl: książki i płyty w tyle za elektroniką

dodano: 2007-02-16, źródło: webinside.pl

szukaj: sklepy internetowe sklepy internetowe e-sklepy e-sklepy płatności internetowe płatności internetowe

Według danych polskiej porównywarki cenowej 9sekund.pl, w Polsce funkcjonuje ponad 1,5 tysiąca sklepów internetowych. Najczęściej oferowanymi w nich towarami są dziś sprzęt fotograficzny, komputerowy i telefoniczny. To nowość, bo w przeszłości hitami e-sklepów były książki, płyty i filmy.

Z danych serwisu 9sekund.pl, największą popularnością cieszy się obecnie sprzedaż cyfrowych aparatów fotograficznych, które znajdują się w ofercie ponad 200 e-sklepow. Monitory, drukarki i inne akcesoria oferuje 180 sklepów. W blisko 150 można kupić procesory i pamięci komputerowe, a w 40 telefony komórkowe i akcesoria. Wzrasta również popularność sprzedaży sprzętu AGD / RTV, który znajdziemy w blisko 30 e-sklepach.

Polskie sklepy internetowe mogą też pochwalić się obszerną prezentacją swoich towarów. Ponad 85% z nich zamieszcza fotografie i opisy produktów. Wiele do życzenia pozostawia jednak informowanie użytkowników o prawach i obowiązkach stron transakcji. Jedynie 59% sklepów prezentuje na swoich stronach precyzyjnie sformułowany regulamin dla użytkowników.

Najczęściej dokonywaną metodą płatności przez internautów jest płatność przy odbiorze towaru, 90% e-sklepów umożliwia swoim klientom płatność „za pobraniem”, zaś 19% sklepów akceptuje metodę płatności kartą kredytową.

Chociaż w sklepach internetowych zdarza się także tłok i problemy z dostawą, to magnesem są ceny – niższe nawet o 25 proc. niż „w realu”. W internecie robi dziś zakupy prawie trzy miliony Polaków.

Piotr Ślusarski, webinside.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org