webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> blog >> marzec 2007

Kanały RSS

dodano: 2007-03-31, opublikował: Mateusz Bogolubow

Kanały RSS zdobywają coraz większą popularność. Zapewne jest tak ponieważ ułatwiają dotarcie do informacji, a co ważniejsze do tych najświeższych. Z tego też powodu postanowiłem uruchomić kanały dla najczęściej aktualizowanych działów w serwisie, aby po prostu ułatwić Wam surfowanie.

Osoby, które chcą dowiedzieć sie czegoś więcej na temat tej technologii polecam artykuł z magazynu CHIP 06/2004

Natomiast Ci którzy wolą od razu przejść do praktyki i uruchomić własny kanał RSS proponuje zapoznać się z tym poradnikiem. Tak nawiązując do tematu... jeśli czujesz się na siłach, aby napisać coś na temat RSS to proszę o kontakt.

Jak zapewne wiecie do odczytania kanału RSS jest potrzebne specjalne(albo i nie :]) oprogramowanie. Niekiedy wystarczy przeglądarka (np. Firefox ma zbudowany czytnik) lub internet... i tu znów Google atakuje. Firma udostępniła czytnik z poziomu przeglądarki o nazwie Google Reader - taka drobna ciekawostka.

Na koniec chciałbym poprosić Was o opinie dotyczące uruchomienia kanałów. Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane, które możecie wysyłać na forum lub na skrzynkę za pomocą formularza.

Mateusz Bogolubow

Poprzednie wpisy:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org