webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> porady >> flash >> podstawy

Niewidzialny przycisk we Flashu

autor: Piotr 'zakaru' Szarmach, ostatnia modyfikacja: 2007-02-15

szukaj: button typu invisible button typu invisible przycisk typu invisible przycisk typu invisible flash flash

We flash-u istnieje kilka typów przycisków, jednym z nich jest przycisk typu 'invisible', charakteryzuje sie tym, że jest niewidzialny, pewnie zastanawiasz się po co on jest potrzebny skoro jest niewidzialny. Niniejsza porada pomoże Ci to zrozumieć. Najpierw stwórz trzy pola tekstowe typu 'static text' na styl zd.1.

zd.1

zd.2

Teraz narysuj jakikolwiek prostokąt, zaznacz go i klawiszem 'f8' przekonwertuj na obiekt typu 'button', nazwij go np."invisible". Teraz wejdź w okno edycji tego button'a i ustal, aby wszystkie klatki oprócz klatki 'hit' były puste zd.2.

Teraz wróć do głównej animacji, utwórz trzy klony przycisku i ustaw je tak jak na zd.3. Przetestuj teraz animacje, po najechaniu na obiekty textowe okazało się, że są one przyciskiem. To wszystko dzięki naszemu przyciskowi invisible.

zd.3

Przycisk tego typu ma kilka zalet. Po pierwsze nie trzeba się męczyć i tworzyć wielu tak naprawdę niepotrzebnych przycisków, które tylko zapełniają miejsce w oknie library. Po drugie przycisk invisible może zostać użyty tyle razy ile ci się to podoba, a po trzecie przycisk tego typu jet niewidoczny co poszerza jego pole działania.

Piotr 'zakaru' Szarmach

Osoby czytające tę publikację przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org