webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> recenzje >> magazyny >> Software Developer's Journal

Software Developer's Journal Extra (26)

autor: Mateusz Bogolubow, ostatnia modyfikacja: 2007-10-06

szukaj: Joomla Joomla system zarządzania treścią system zarządzania treścią cms cms content management system content management system

Software Developer's Journal Extra

Tym razem nowy numer SDJ Extra został poświęcony systemowi zarządzania treścią Joomla! Joomla! jest potomkiem(o ile można w ogóle tak powiedzieć) Mambo, który powstał z powodu niesmaków powstałych pomiędzy projektantami, a właścicielami – firmą Miro. Nie będę wdawał się w szczegóły ponieważ również o tym przeczytamy w magazynie.

Joomla! jest obecnie najbardziej znanym darmowym CMS-em w skali świata. Ogromną społeczność jaka kryje się za projektem jest jej największym atutem. Obecnie istnieje blisko dwa tysiące rozszerzeń dla tego systemu i liczba ta cały czas rośnie. Co ciekawe po wpisaniu w Google słowa Joomla ilość wyników wynosi ponad 71 milionów dopasowań potwierdzając tym swoja popularność.

W magazynie znajdziemy informacje o instalacji tego systemu wraz z zalecaną konfiguracją serwera i problemach z tym związanych. Musze pochwalić autora za szczegółowość zamieszczonych informacji. Z całą pewnością wiadomości te przydadzą się początkującemu użytkownikowi jak i doświadczonemu administratorowi.

W dalszej części zajmiemy się szablonami. Dla celów edukacyjnych stworzymy od początku do końca szablon zgodny ze standardami organizacji W3C. Zapoznamy się z podstawowymi elementami szablonu odpowiedzialnymi za rozmieszczenie komponentów i modułów systemu.

W kolejnej publikacji sami stworzymy rozszerzenie i zmodyfikujemy już istniejące by jeszcze lepiej sprawdzały się w naszych zastosowaniach.

Nie zapomniano również o samym zarządzaniu systemem, które zostało na przedstawione podczas projektowania serwisu dla fikcyjnej firmy. Od A do Z podstawiliśmy wysokiej jakości serwis firmowy małym kosztem, prezentując tym samym możliwości Joomla!.

W czasopiśmie znalazły się także wiadomości o aktualizacji, migracji i przenosinach Joomla!. Kilkanaście najczęściej spotykanych problemów i ich rozwiązania.

Mateusz Bogolubow

Osoby czytające tę publikację przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org