webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> recenzje >> magazyny >> Internet Maker

Internet Maker 4/2006 (4)

autor: Mateusz Bogolubow, ostatnia modyfikacja: 2007-02-01

szukaj: web 2.0 web 2.0 ruby on rails ruby on rails rss rss mod_rewritte mod_rewritte jsp jsp

Internet Maker

Czwarty numer magazynu Internet Maker otwiera sprawozdanie z konferencji „Witamy Web 2.0 w Polsce”, gdzie zajmowano się Web 2.0 w trzech różnych kierunkach – społecznym(social software, networking), technicznym(AJAX,RSS, agregacja) i biznesowym(samotworzący się content, masa krytyczna, nieinwazyjny e-marketing).

W dalszej części magazyny będziemy mieli okazje zapoznać się z różnymi technologiami web’owymi. Począwszy o tych bardziej znanych(PHP,JAVA czy CSS), a skończywszy na bardzo rzadko spotykanych(Ruby on Rails).

Jeśli w dalszym ciągu RSS obija Ci się tylko uszy, a uruchomienie kanału RSS jest czarną magią to powinieneś dokładnie prześledzić następny artykuł IM. Autor krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces uruchamiania kanału RSS.

Warto również zapoznać się z artykułem Włodzimierza Gajda, dzięki któremu nasze URL’e staną się bardzie czytelne. Autor zapozna nas m.in. z modułem mod_rewritte i przedstawi praktyczne rozwiązania problemu mało estetycznych adresów URL(np. index.php?id=6&page=4&u=miki).

Osoby, które chętnie poznają inny język niż PHP też będą zadowolone. W numerze lipiec sierpień znalazło się wprowadzenie do JSP (ang. Java Server Pages) . JSP to technologia umożliwiająca tworzenie dynamicznych stron WWW z wykorzystaniem języka Java.

To tylko cześć tematów jakie są poruszane w czwartym numerze magazynu IM - naprawdę polecam.

Mateusz Bogolubow

Osoby czytające tę publikację przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org