webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> recenzje >> aplikacje

TextWiz

autor: Patryk 'yarpo' Jar, ostatnia modyfikacja: 2007-02-03

szukaj: textwiz textwiz

textwiz

Bardzo prosty i szybki program, przydatny dla każdego, kto musi w szybkim czasie zmienić identyczny ciąg znaków w wielu plikach jednocześnie - np. poprawić literówkę na 50 statycznych stronach www.

Szybkość działania osiągnięto jednak za pomocą niewielkiej liczby funkcji. Program służy do podmieniania wskazanego przez użytkownika ciągu znaków, na - podany przez użytkownika - inny ciąg. Istnieje także funkcja pozwalająca jedynie wyszukiwać spośród zaznaczonych plików te, które zawierają daną frazę. Co może się okazać przydatne dostępna jest opcja tworzenia kopii zapasowej masowo edytowanych plików. Dzięki temu w przypadku pomyłki odtworzenie poprzedniej wersji nie sprawia problemu. Wystarczy skopiować pliki ze specjalnie utworzonego folderu.

Co ważne program jest darmowy, a także ma bardzo małe rozmiary - po spakowaniu trochę ponad 100KB.

Osobiście często go używam, i mogę go z czystym sumieniem polecić każdemu webmasterowi. Co nie oznacza, że zwyczajny użytkonik PC nie będzie miał z niego korzyści. Aplikacja potrafi zmieniać ciągi znaków nie tylko w plikach HTML, także w zwykłych tekstowych. Można również wybrać wpisać dowolne własne rozszerzenie.

Więcej nt. programu znajdziesz na oficjalnej stronie http://harmonyhollow.net

Patryk 'yarpo' Jar

Osoby czytające tę publikację przeglądały również:

Szukasz profesjonalnej firmy?
Projektowanie stron internetowych.
Zobacz nasze realizacje!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org