webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> przeglądarki

Kolejna beta IE 8 już w sierpniu

dodano: 2008-06-06, źródło: di.com.pl

szukaj: Internet Explorer 8 Internet Explorer 8 IE 8 beta 2 IE 8 beta 2 Activities Activities WebSlices WebSlices

Internet Explorer 8 beta 2 będzie dostępny w sierpniu w 20 wersjach językowych. Wydanie to będzie bardziej niż pierwsza beta zorientowane na zaprezentowanie użytkownikom nowych funkcji – zapowiedziała firma Microsoft.

Pierwsza publiczna wersja beta przeglądarki IE 8 została wypuszczona w marcu podczas konferencji MIX08. Wtedy Microsoft zachwalał zdecydowanie większą zgodność przeglądarki z obowiązującymi standardami. Ogłoszono też, że miłośnicy "standardów" Microsoftu będą mogli przełączyć IE8 na "wsteczny" tryb interpretacji, znanej z IE7.

Nowa wersja beta ma przede wszystkim prezentować nowe funkcję, jakie znajdą się w finalnej wersji produktu. Wydanie będzie adresowane bardziej do użytkowników, niż do webmasterów i deweloperów.

Jedną z rzeczy, której można się spodziewać będzie funkcjonalność Activities. Ma ona ułatwiać działania często wykonywane tzn. kopiowanie, nawigację i wklejanie. Inna funkcja - WebSlices - pozwala na powiadamianie użytkownika przeglądarki o zmianach na wybranych przez niego stronach

Data premiery IE 8 wciąż nie została ustalona. Widać już jednak, że oczekiwanie na wersję 8 nie będzie tak długie, jak oczekiwanie na wersję 7. Microsoft widocznie stara się wywiązywać z obietnicy dostarczania nowych wersji bardziej regularnie. Nie ma zresztą wyboru, bo konkurencja jest bardzo regularna.

Zapowiedzi dotyczące IE 8 beta 2 padły z ust Billa Gatesa na konferencji Tech Ed North America 2008 Developers. Na tej samej konferencji ogłoszono m. in. zamiar wydania Silverlight 2 beta 2 jeszcze w tym tygodniu oraz współpracę z IBM nad środowiskami heterogenicznymi.

Marcin Maj - Dziennik Internautów - www.di.com.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org