webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> różne

Poczta Gmail już bez zaproszeń

dodano: 2007-02-08, źródło: di.com.pl

szukaj: Gmail Gmail Dokumenty i Arkusze Google Dokumenty i Arkusze Google Google Google

Firma Google udostępniła dziś bezpłatny system pocztowy Gmail wszystkim użytkownikom internetu w Polsce. Nie potrzebne są już zatem zaproszenia, by korzystać poczty elektronicznej od Google oraz komunikatora GTalk. Kolejny krok Google w kierunku Polaków, to udostępnienie polskiej wersji językowej aplikacji biurowych online - Docs&Spreadsheets.

Gmail to bezpłatny system pocztowy oferujący konta o pojemności wynoszącej 2,8 GB na początku, a potem wzrastającej wraz z użytkowaniem konta. Dzięki temu użytkownicy poczty mogą niemalże bez ograniczeń przechowywać wszystkie swoje wiadomości, pliki i zdjęcia, czy też przy pomocy odpowiednich programów korzystać ze skrzynki jako dodatkowego dysku online.

Konta Gmail wyposażone są w wyszukiwarkę Google, umożliwiają automatyczne grupowanie wiadomości w wątki, istnieje także możliwość ich dodatkowego oznaczania i katalogowania. Usługa zawiera też rozbudowaną książkę adresową oraz całkiem skuteczny system ochrony przed spamem. Dodatkowo, bezpośrednio z okna Gmaila użytkownicy mogą komunikować się w czasie rzeczywistym, za pomocą wbudowanego komunikatora GTalk.

Gmail jest dostępny dla użytkowników w dowolny wybrany przez nich sposób. Do korzystania z systemu wystarczy przeglądarka internetowa, możliwy jest też dostęp przez progamy do obsługi poczty elektronicznej, a także za pomocą telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych.

Z kolei Google Docs&Spreadsheets - których nazwa przy ustawionym polskim profilu językowym konta brzmi teraz: Dokumenty i Arkusze Google - to bezpłatne usługi dostępne w Sieci, które umożliwiają pracę nad tym samym dokumentem tekstowym lub arkuszem kalkulacyjnym nawet 50 użytkownikom w tym samym czasie.

Dostęp jest możliwy oczywiście przy pomocy przeglądarki internetowej - najlepiej Firefox, Flock lub Internet Explorer, gdyż użytkownicy Opery mogą napotkać różne problemy - z dowolnego miejsca na ziemi z dostępem do internetu.

Przy pomocy Dokumentów i Arkuszy Google można m.in.:

Usługa Dokumenty i Arkusze Google, obecnie w fazie beta, jest dostępna za darmo po rejestracji na stronie http://docs.google.com

Krzysztof Gontarek - Dziennik Internautów - www.di.com.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org