webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> przeglądarki

Snowl pozbiera wiadomości w Firefoksie

dodano: 2008-08-10, źródło: di.com.pl

szukaj: Sowl Sowl Mozilla Labs Mozilla Labs Mozilla Mozilla Firefox Firefox

Wszystkie e-maile, wiadomości z komunikatora, Twittera oraz kanały RSS zebrać w przeglądarce internetowej - taki właśnie cel przyświeca nowemu projektowi Mozilli o nazwie Snowl. Początkowo będzie on dostępny w postaci rozszerzenia dla Firefoksa.

Dzięki projektowi Snowl deweloperzy Mozilli chcą się przekonać, czy możliwe jest przeniesienie dyskusji i rozmów do przeglądarki internetowej. Przedsięwzięciu przyświecają następujące założenia:

Wczesny prototyp Snowl jest już dostępny, w tej chwili w bardzo niestabilnej wersji 0.1. Wspiera wiadomości z dwóch źródeł: kanałów RSS oraz Twittera. Proponuje też dla nich dwa rodzaje interfejsu.

Pierwszy to tradycyjny układ trzech paneli gdzie mamy źródła, wiadomości i treść wiadomości w różnych panelach. Ten interfejs stworzony jest z myślą o źródłach ważnych.

Drugi interfejs do czytania okazjonalnego to tzw. "rzeka nowin", gdzie tytuły i treść wiadomości wyświetlane są na jednej stronie, którą czytelnik swobodnie skanuje wzrokiem.

W przyszłości Snowl ma wspierać więcej źródeł np. Facebook, AIM i Google Talk. Planowane jest także dodanie interfejsu do pisania własnych wiadomości, aby Snowl stał się narzędziem do komunikacji w obydwie strony. Planowane jest także udostępnienie API do budowania eksperymentalnych interfejsów.

Marcin Maj - Dziennik Internautów - www.di.com.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org