webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> różne

Ekspansja Internetu na rynku reklamowym

dodano: 2006-10-03, źródło: webinside.pl

szukaj: reklama w internecie reklama w internecie reklama reklama

Jeszcze w tym roku w dwóch europejskich krajach: Wielkiej Brytanii i Szwecji, udział internetu w wydatkach reklamowych przekroczy 10 proc. – wynika z najświeższych prognoz opublikowanych przez sieć domów mediowych ZenithOptimedia. Po raz pierwszy w historii Internetu medium to osiągnie dwucyfrowy udział w puli reklamowej.

Już w 2008 r. do Wielkiej Brytanii i Szwecji dołączą Australia, Izrael, Japonia, Norwegia, Korea Południowa i Tajwan.

Według raportu ZenithOptimedia, przy zachowaniu obecnej dynamiki wzrostu w kolejnych latach, Internet przekroczy 10 proc. w wydatkach na reklamę w skali całego świata w 2011 r. Od 2005 do 2008 roku wydatki na reklamę w Internecie mają wzrosnąć na świecie o 84 proc. W skali globalnej na liście mediów najbardziej przyciągających reklamodawców Internet już wyprzedził outdoor.

Internet na polskim rynku rozwija się również bardzo dynamicznie. Jak wynika z opracowań Interactive Advertising Bureau, wydatki na reklamę internetową w Polsce w b.r. wyniosą około 215 mln zł co oznacza 45 proc. dynamikę w porównaniu z 2005 r. Najchętniej w sieci promują się branże: finansowa, telekomunikacyjna i transportowa. Jak szacuje IAB, w tym roku w Polsce chętniej niż dotychczas będą się reklamować średnie i małe przedsiębiorstwa, przedstawiciele branży artykułów spożywczych i usług turystycznych.

Internet ze względu na relatywnie niski koszt i możliwość precyzyjnego dotarcia do konsumentów jest szczególnie atrakcyjny zwłaszcza dla mniejszych reklamodawców, dla których media tradycyjne, a zwłaszcza telewizja, pozostają nieosiągalne cenowo i dają mniejszą gwarancję odpowiedniego dopasowania komunikacji do grup docelowych.

Piotr Ślusarski, webinside.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org