webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> różne

Sklepy internetowe wykorzystują niewiedzę klientów

dodano: 2006-11-19, źródło: webinside.pl

szukaj: wirtualny handel wirtualny handel handel elektroniczny handel elektroniczny

W tym roku wartość elektronicznego handlu w Polsce przekroczy 4 mld zł. Już prawie trzy miliony spośród ponad 11 mln internautów kupuje w wirtualnych sklepach. Przez rok liczba klientów powiększyła się o jedną trzecią, podaje "Rzeczpospolita".

Wirtualny handel jest coraz popularniejszy, ale ma też swoje ciemne strony. Klienci coraz częściej skarżą się na nierzetelną obsługę i zwyczajne oszustwa.

ak wynika z danych UOKiK, internetowi sprzedawcy zazwyczaj nie podają terminu dostawy, ceny wraz z opłatami za przesyłkę, nie informują też o sposobach składania reklamacji - mimo że mają taki obowiązek.

Konsumenci skarżą się na pomyłki i opóźnienia w dostarczeniu produktu czy zwlekanie ze zwrotem pieniędzy. Tymczasem np. spodnie w rozmiarze innym niż zamówiony lub uszkodzoną książkę można zwrócić na koszt sklepu. Można też zrezygnować z każdej transakcji w ciągu 10 dni bez podania przyczyny. Wirtualni sprzedawcy wolą jednak o tym nie mówić.

Cezary Banasiński, prezes UOKiK, podkreśla, że postawa sklepów internetowych utrudnia klientom skuteczne dochodzenie roszczeń. Sklepy opornie zmieniają swoje praktyki - skutek przynoszą dopiero groźby kar finansowych.

Dawid Kulbaka, webinside.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org