webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> przeglądarki

Nowa Opera Mini 3.0 ułatwia fotoblogowanie

dodano: 2006-11-29, źródło: di.com.pl

szukaj: opera mini opera mini opera software opera software opera opera

Firma Opera Software udostępniła nową wersje swojej przeglądarki dla urządzeń przenośnych - Opera Mini 3.0. Szczególnie interesujące wydają się w niej funkcje ułatwiające publikacje zdjęć, choć od razu należy zaznaczyć, że przydatnych nowości jest więcej.

Opera Mini 3.0 sama integruje się z aparatem w telefonie użytkownika i pozwala na szybkie wgranie zdjęć na serwisy społecznościowe, takie jak Flickr, MySpace, Blogger i Facebook. Kiedy użytkownik odwiedzając serwis wybierze opcję wgrywania zdjęcia, możliwe jest aktywowanie kamery telefonu i przesłanie świeżo zrobionej fotografii na serwis.

W serwisie YouTube znalazł się film instruktażowy, pokazujący w jaki sposób z Operą Mini można prowadzić fotobloga na MySpace.

Nowością w przeglądarce jest również obsługa kanałów RSS. Na górze strony, która w znacznikach meta ma informację o kanale RSS, od razu pojawia sie ikonka, która pozwala na za subskrybowanie kanału. Film instruktażowy dotyczący subskrypcji kanałów RSS również jest dostępny na YouTube.

Po zainstalowaniu program automatycznie wykryje typ łącza w telefonie i zoptymalizuje sie do niego. Inne zasługujące na uwagę cechy nowej Opery Mini, to obsługa bezpiecznych połączeń SSL (przydatna przy korzystaniu np. z usług banków online) oraz zwiększenie szybkości ładowania stron (rzeczywiście wydają się ładować szybciej o ok. 2 sekundy).

Przeglądarka powinna być kompatybilna z większością telefonów wspierających Javę. Jest oczywiscie dostępna do pobrania za darmo ze stron Opera Software.

Wszystkie filmy instruktażowe, jakie trafiły na YouTube, dostępne są z poziomu profilu użytkownika o nazwie operamini.

Marcin Maj - Dziennik Internautów - www.di.com.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org