webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> raporty

Strony WWW a lojalność użytkowników

dodano: 2007-08-14, źródło: webinside.pl

szukaj: programy lojalnościowe programy lojalnościowe konkursy internetowe konkursy internetowe

42 proc. polskich użytkowników przyznało, że strony konkursowe należą do ich ulubionych kategorii serwisów, które najczęściej odwiedzają w internecie - wynika z badania przeprowadzonego przez agencję Digital One.

20 proc. ankietowanych wskazało, iż w ostatnim czasie wzięło udział w konkursie lub programie lojalnościowym realizowanym w internecie. 42 proc. badanych przyznało, że strony konkursowe należą do ich ulubionych kategorii serwisów, które odwiedzają w internecie. Strony konsumenckie i produktowe wymieniło natomiast 20 proc. badanych. Pokazuje to, że serwisy o charakterze lojalnościowym są wyżej cenione przez konsumentów niż standardowe witryny prezentujące cechy produktów firmy.

Z deklaracji badanych wynika, że nie zawsze tylko wartościowe nagrody przyciągają internautów do serwisów. 82 proc. respondentów wskazało, iż ich zaangażowanie wobec serwisów internetowych wcale nie musi być uzależnione od materialnych korzyści. Często wystarczy satysfakcja z możliwości wzięcia udziału w ciekawych i oryginalnych działaniach interaktywnych.

77 proc. respondentów przyznało również, że serwisy umożliwiające współtworzenie ich zawartości są znacznie bardziej atrakcyjne niż serwisy wykorzystujące klasyczne metody budowania lojalności ( np. promocje z kodami, losowanie nagród).

Ponad 1/3 badanych angażowała się w ostatnim czasie we współkreowaniu zawartości jakiegoś serwisu, najczęściej w formie aktywności na forum, zamieszczania zdjęć, a także nawiązywania kontaktów, pisania blogów i realizacji działań twórczych.

Z przeprowadzonego badania wynika, że lojalny internauta to najlepszy ambasador serwisu (a docelowo i marki). Potwierdziło to prawie 2/3 respondentów polecając w ostatnim czasie bliskim i znajomym link do swojej ulubionej strony internetowej.

Dawid Kulbaka, webinside.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org