webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> raporty

Raczej bierne Web 2.0

dodano: 2007-04-18, źródło: di.com.pl

szukaj: Web 2.0 Web 2.0

Serwisy Web 2.0 są popularne, ale większość osób odwiedzających takie witryny po prostu lubi popatrzeć na to co stworzyli inni. Odsetek użytkowników udostępniających swoje materiały jest często znikomy - wynika z badań firmy Hitwise.

Wyniki badań Hitwise zostały przedstawione na konferencji Web 2.0 Expo w San Francisco przez analityka Billa Tancera.

Okazuje się, że zaledwie 0,16% osób odwiedzających serwis YouTube to internauci, którzy udostępnili własne nagrania filmowe. Podobnie jest z serwisem Flickr, gdzie własne zdjęcia udostępnia zaledwie 0,2% wszystkich odwiedzających. Dość dobrymi wynikami może się pochwalić Wikipedia - 4,6% odwiedzających stanowią osoby, które nie tylko korzystają z artykułów napisanych przez innych, ale próbują również pisać własne.

Mimo tak niskiego odsetka osób udostępniających własne treści zauważono, że w USA 12% wizyt na stronach Web 2.0 jest związanych z dostarczaniem treści. Dwa lata temu odsetek ten wynosił zaledwie 2%, a więc da się zauważyć postęp.

Analitycy Hitwise podkreślają, że choć stosunkowo niewielu użytkowników angażuje się w publikowanie, to trzeba uczciwie powiedzieć, że dostępne materiały napędzają olbrzymi ruch. W ciągu ostatnich dwóch lat serwisy typu Web 2.0 zanotowały wzrost w liczbie wizyt o 688%. Szczególnie popularne są serwisy społecznościowe umożliwiające hosting zdjęć. Według Hitwise aż 56% wszystkich wizyt na stronach poświęconych fotografii, to właśnie wizyty w serwisach takich jak Photobucket.

mm - Dziennik Internautów - www.di.com.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org