webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> różne

Rozpoczęła się realizacja projektu

dodano: 2006-09-08, źródło: webinside.pl

szukaj: projekt funkcjonalność projekt funkcjonalność instytucje użytku publicznego instytucje użytku publicznego

Projekt ten związany jest z ekspansywnym rozwojem usług świadczonych drogą elektroniczną, także przez instytucje użytku publicznego. Już teraz niezbędne jest podniesienie jakości już istniejących serwisów internetowych, jak i rozwój nowych form komunikacji z obywatelami.

Projekt funkcjonalnosc.net.pl realizowany jest przez firmę Millenium Project w ramach Działania 2.1 Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej oraz budżetu państwa.

Celem projektu jest przeprowadzenie badania funkcjonalności serwisów internetowych 36 instytucji publicznych związanych z wielkopolskim rynkiem pracy: witryn Wojewódzkiego oraz Powiatowych Urzędów Pracy z terenu województwa wielkopolskiego. Analizie zostanie poddana strona techniczna tych witryn oraz stopień ich funkcjonalności/użyteczności (w tej części badania udział weźmie udział około tysiąca osób). Realizacja tej fazy projektu rozpoczęła się w sierpniu.

Realizowany projekt ma zasięg lokalny i regionalny – stworzone analizy i narzędzia dotyczyć będą poszczególnych powiatów i całej Wielkopolski. Wypracowana w jego ramach metodologia badań i analiz znajdzie zastosowanie również w innych powiatach i województwach Polski, zwłaszcza w działalności publicznych służb zatrudnienia.

Narzędzia badawcze, które powstaną w toku realizacji projektu, zostaną zespolone i zintegrowane w innowacyjny, autorski system informatyczny pozwalający profesjonalnie przebadać serwisy internetowe. Natomiast uzyskany w wyniku badań raport końcowy będzie narzędziem pozwalającym podwyższyć jakość i dostępność informacji prezentowanych w internetowych serwisach rynku pracy.

Szczególna uwaga w projekcie funkcjonalnosc.net.pl poświęcona zostanie dostępności, łatwości obsługi oraz szybkości dostępu do poszukiwanych informacji dla wszystkich użytkowników, w tym osób niepełnosprawnych i mających małe doświadczenie w korzystaniu z Internetu.

Dawid Kulbaka, webinside.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org