webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> przeglądarki

Kiedy mobilny Firefox?

dodano: 2007-05-16, źródło: webinside.pl

szukaj: Minimo Minimo przeglądarka Minimo przeglądarka Minimo Opera Mini Opera Mini

Mitchell Baker w swoim wywiadzie udzielonym dla APC Magazine zapowiedziała, że Mozilla planuje wydać przeglądarkę mobilną opartą na Firefoksie. Szefowa Mozilli zaznaczyła jednocześnie, że termin wydania takiej aplikacji jest odległy ze względu na ilość prac, którą trzeba poświęcić na jej budowę. A budowa Minimo ciągnie się już kilka lat.

Mozilla od 2004 roku pracuje nad mobilną przeglądarką Minimo, którą finansowo wspierał swego czasu koncern Nokia. Producent telefonów zrealizował jednak własny projekt.

Konkurencyjna Opera także wypuściła swoją przeglądarkę na telefony mobilne (Opera Mini) i realizacja aplikacji Mozilli stanęła pod znakiem zapytania

Słowa Baker mogą ożywić nadzieje zwolenników produktów ze stajni Mozilli, którzy oczekują mobilnego Firefoksa w pełnej funkcjonalności. Jak na razie Minimo 0.2 działa na urządzeniach typu PDA i oferuje część znanych z Firefoksa narzędzi (zakładki, karty, opcję wyszukiwania, a także – obsługę GPS).

Jak informuje Wikipedia, przeglądarkę jak na razie udało się uruchomić w dystrybucji Familiar Linux 0.7.2 na palmtopach iPaq 5555 i 38xx oraz Nokii 770 pod kontrolą wystemu Maemo.

Dawid Kulbaka, webinside.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org