webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> różne

Wikipedia jest zepsuta - mówi jej współzałożyciel

dodano: 2007-04-18, źródło: webinside.pl

szukaj: Wikipedia Wikipedia Citizendium Citizendium

Kilka dni temu współzałożyciel Wikipedii Larry Sanger powiedział, że encyklopedia jest tak zepsuta, że nie uda jej się naprawić. Ku zaskoczeniu wszystkich własne w ten sposób skwitował słowa brytyjskiego ministra edukacji Alana Johnsona, który wcześniej zachwalał Wikipedię.

Wszystko działo się na konferencji Narodowego Stowarzyszenia Nauczycieli i Unii Nauczycielek. Johnson twierdził, że Wiki dała dostęp do wiedzy młodym ludziom, którzy nie mieli dotąd tak obszernego i bezpłatnego źródła informacji. Wtedy z ust współzałożyciela encyklopedii padły słowa, które zszokowały internetowy świat:

Obawiam się, że pan Johnson nie zdaje sobie sprawy z tego, z jak wieloma problemami boryka się Wikipedia: od poważnych kłopotów z zarządzaniem, do niesprawnej społeczności, do często niewiarygodnej zawartości po całą serię skandali – mówił Sanger.

Na koniec podsumował: - Wikipedia jest wciąż dość użytecznym i zadziwiającym fenomenem, ale sądzę, że jest tak zepsuta, iż nie da jej się naprawić.

Larry Sanger jest założycielem konkurencyjnego projektu dla Wikipedii – Citizendium, które ma osiągnąć statut bardziej wiarygodnej skarbnicy wiedzy dzięki zaangażowaniu specjalistów z określonych branż. W Citizendium nie będzie można pisać anonimowych artykułów.

Projekt Sangera został uruchomiony pod koniec zeszłego miesiąca.p>

Dawid Kulbaka, webinside.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org