webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> różne

Dobry uptime serwera to cenna rzecz

dodano: 2007-05-30, źródło: webinside.pl

szukaj: uptime serwera uptime serwera

Przerwy w działaniu serwerów i stron WWW kosztują zachodnioeuropejskie firmy 5-6 mld euro rocznie. Tak poważne straty zmusiły spółki do wykorzystania monitoringu usług swoich witryn.

Ponad 9 milionów Polaków codziennie korzysta z sieci a 3 miliony mniej lub bardziej regularnie robi tam zakupy. Stawia to firmom z e-biznesu nowe wymagania.

- Przerwy w działaniu firmowego serwera lub strony www to dziesiątki lub setki tysięcy złotych strat i niezadowoleni klienci - mówi Marcin Majerek z serwisu Domeny.pl, obsługującego monitoring serwerów WatchMouse.

- Wydłużenie czasu działania usług online tylko o 0,12 proc., daje firmie na zachodzie Europy nawet 82 tys. euro oszczędności w skali roku - dodaje.

Czas dostępności usług www (tzw. uptime) daje bezwzględne rezultaty. Dostępność na poziomie 99,9 proc. to prawie 9 godzin w skali roku bez firmowej strony www, 99 proc. to prawie 88 godzin, a 95 proc. to aż 438 godzin.

W Europie zachodniej w ostatnich latach udało się zredukować takie „przestoje” przez wprowadzenie monitoringu usług internetowych.

- W profesjonalnej wersji polega to na tym, że zewnętrzne serwery, zlokalizowane na innych kontynentach, sprawdzają co kilka minut stan firmowego serwera. Jeśli zauważą brak jego reakcji, informują o tym administratora poprzez SMS lub e-mail - tłumaczy Majerek.

W krajach starej Unii nawet około 25 procent największych spółek posiada tego typu usługę. W Polsce może około 1 procenta.

Monitoring usług WWW to rozwiązanie nie tylko dla firm sprzedających on-line, ale także dla tych, którzy chcą sprawdzić jakość swojego dostawcy usług internetowych. Dobry uptime to karta przetargowa dla wielu spółek z branży e-commerce.

Dawid Kulbaka, webinside.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org