webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> różne

Będzie można zrobić 'własne YouTube'

dodano: 2008-03-14, źródło: di.com.pl

szukaj: YouTube YouTube API API

YouTube ogłosił udostępnienie swoich API, dzięki którym będzie można publikować lub oceniać filmy z poziomu różnych aplikacji i serwisów internetowych.

Przedstawiciele YouTube napisali na oficjalnym blogu serwisu, że ich zamiarem zawsze było stworzenie jak najbardziej otwartego YouTube. Do tej pory jednak ta otwartość ograniczała się do przesyłania filmów na serwis i wklejania ich na blogi lub strony internetowe.

Teraz każdy kto posiada stronę internetową będzie mógł umożliwić np. przesyłanie filmu na YouTube swoim czytelnikom/użytkownikom.

Udostępnione API pozwolą także na dodawanie i edytowanie metadanych (tytułów, opisów, ocen, ulubionych, kontaktów) z poziomu różnych stron i progamów. Twórcy programów i stron będą też mogli modyfikować flashowy odtwarzacz udostępniany przez YouTube.

Przedstawiciele YouTube twierdzą, że możliwości wykorzystania nowych API są nieskończone i podają przykłady ich wykorzystania. Firma Electronic Arts umożliwi graczom tworzenie filmów wideo ze stworzeniami, które zostaną przez nich stworzone w grze Spore. Oczywiście film będzie można od razu opublikować na YouTube. Z kolei firma Animoto umożliwi publikowanie własnych klipów, stworzonych za pomocą jej aplikacji.

Osoby zainteresowane wykorzystaniem API od YouTube powinny odwiedzić serwis Google Code.

Marcin Maj - Dziennik Internautów - www.di.com.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org