webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> różne

Adkontekst ma juz rok - podsumowanie

dodano: 2006-09-22, źródło: webinside.pl

szukaj: adkontekst adkontekst netsprint netsprint wirtualna polska wirtualna polska

Na przestrzeni roku zasięg witryn uczestniczących w programie Adkontekst wzrósł niemal do 80%. Przekaz reklamowy, emitowany w systemie reklamy kontekstowej Wirtualnej Polski i NetSprint.pl, dociera tym samym do 10 milionów internautów.

Twórcy Adkontekstu optymalizują jego możliwości, wprowadzając specjalny kalkulator, dzięki któremu każdy reklamodawca będzie mógł szybko i łatwo dostosować koszty kampanii reklamowej do swoich potrzeb i możliwości.

W niecały rok po uruchomieniu systemu reklamy kontekstowej Wirtualnej Polski i NetSprint.pl – Adkontekst – zasięg witryn uczestniczących w programie wzrósł do 79,95%. Oznacza to, że reklamy emitowane w serwisach zrzeszonych w programie oglądane są przez ponad 10 milionów polskich internautów, czyli aż 4/5 wszystkich rodzimych użytkowników Sieci. Twórcy Adkontekstu wdrożyli właśnie specjalny kalkulator, umożliwiający obniżanie kosztów pojedynczego kliknięcia w reklamę dzięki zwiększeniu budżetu przeznaczanego na promocję.

W efekcie tych działań Adkontekst staje się narzędziem, łączącym precyzję dotarcia i wysoki zasięg z atrakcyjnym kosztem pozyskania użytkowników.

System Adkontekst umożliwia wyświetlanie na serwisach internetowych reklam kontekstowych, czyli przekazów ściśle dopasowanych do kształtu i zawartości witryn, na których są emitowane Boksy Adkontekst. Pierwotnie wyświetlane na podstronach WP.pl, w grudniu 2005 roku pojawiły się również na serwisach zewnętrznych, generując przychody dla właścicieli tych witryn i znacznie zwiększając grupę odbiorców reklam. Dzięki atrakcyjnym stawkom za przekierowanie oraz unikalnym mechanizmom analizy leksykalnej system rośnie w tempie kilkudziesięciu procent miesięcznie.

„Zasięg miesięczny witryn i serwisów internetowych wyświetlających reklamy Adkontekst wzrósł w maju do 79,95%*, czyli do poziomu porównywalnego z zasięgiem największych portali i sieci reklamowych. – opowiada Artur Banach, Prezes NetSprint.pl – W chwili obecnej liczba unikalnych domen, na których wyświetlany jest Adkonekst przekroczyła 50 000, zaś liczba współpracujących partnerów systemu: sieci internetowych, osób prywatnych i prawnych wzrosła do 300 podmiotów. W systemie wyświetlane są reklamy kilku tysięcy reklamodawców.”

Aby ułatwić reklamodawcom wykorzystanie potencjału Adkontekstu, w ostatnich dniach uruchomiony został kalkulator Adkontekst. Ten prosty w obsłudze mechanizm umożliwia nawet kilkukrotne obniżanie kosztów pojedynczego kliknięcia w reklamę poprzez zwiększenie budżetu przeznaczanego na przekaz promocyjny Adkontekst. Dzięki Kalkulatorowi każdy potencjalny reklamodawca będzie mógł łatwo dostosować koszty kampanii reklamowej do swoich potrzeb i możliwości. Dodatkowo, do końca września, będzie mógł również skorzystać z 25% rabatu.

Dawid Kulbaka, webinside.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org