webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> raporty

Czy pracujesz w zdrowym biurze?

dodano: 2006-10-23, źródło: di.com.pl

szukaj: zdrowe biuro zdrowe biuro

To, w jaki sposób w tej chwili siedzisz przy komputerze może mieć wpływ na to, czy w przyszłości będziesz miał problemy z kręgosłupem lub potencją. Warto zatem poznać sposoby na zachowanie zdrowia, a zarazem efektywnej pracy, nauki, czy nawet spędzania wolnego czasu przy naszych pecetach oraz notebookach. Znajdziemy je w nowym serwisie, uruchomionym w ramach akcji społecznej dla pracowników i pracodawców, prowadzonej pod hasłem "Zdrowe Biuro".

Celem akcji jest nie tylko uświadomienie zagrożeń, ale także wskazanie możliwych rozwiązań w zakresie profilaktyki, tworzenia zdrowego biura oraz doraźnych zmian w już istniejącym środowisku pracy.

Czytelnikami wortalu zdrowebiuro.pl powinni być nie tylko pracownicy, ale także pracodawcy (bo zdrowszy pracownik, to lepszy pracownik) i architekci projektujący miejsca pracy biurowej. Oprócz wskazań praktycznych dotyczących ergonomii interesujące mogą się okazać informacje na temat przepisów prawnych tj. rozporządzenia ministerialne, regulacje dotyczące mebli biurowych, ogrzewania i wentylacji, poziomu hałasu itd.

Z danych przedstawianych w serwisie wynika, że aż 67% osób zatrudnionych w biurach, siedzi w sposób niewłaściwy, tzn. bez kontaktu z oparciem tylnym, na przedniej krawędzi krzesła, z nogami podwiniętymi lub bez możliwości wygodnego podparcia stóp.

Efekty tej niezdrowej pracy nie są widoczne od razu, ale dopiero z czasem doprowadzają do degradacji kręgosłupa, osłabienia wzroku, słuchu, nasilenia alergii, stanów bólowych i zwyrodnieniowych w obrębie całego ciała. Konsekwencjami wykonywania pracy w niewłaściwej pozycji mogą być także dolegliwości menstruacyjne, poronienia, a nawet impotencja - ostrzegają organizatorzy akcji "Zdrowe Biuro".

Marcin Maj - Dziennik Internautów - www.di.com.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org