webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> wydarzenia

Dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu

dodano: 2007-02-06, źródło: di.com.pl

szukaj: bezpieczny internet bezpieczny internet Dzień Bezpiecznego Internetu Dzień Bezpiecznego Internetu

Już po raz trzeci w naszym kraju obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Został on ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej i ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych dla dzieci i młodzieży.

W Polsce DBI jest organizowany przez Fundację Dzieci Niczyje oraz NASK, instytucje odpowiedzialne za realizację unijnego programu "Safer Internet" w Polsce.

Zdecydowanie najważniejsze w całym Dniu Bezpiecznego Internetu są inicjatywy lokalne organizowane w całej Polsce. W tym roku podjęto w tym roku aż 384 takie inicjatywy głównie w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach. Warto dodać, że wybrani organizatorzy lokalnych inicjatyw otrzymają cenne nagrody takie jak projektory multimedialne i aparaty fotograficzne.

W tym roku dodatkowo przewidziano inaugurację serwisu Helpline.org.pl - punktu oferującego pomoc dla dzieci, rodziców, profesjonalistów w zakresie internetowych zagrożeń. Od godziny 11:00 na stronie DBI będzie dostępna relacja na żywo z konferencji DBI 2007.

O dniu DBI przypomniała również policja. Na stronie Komendy Głównej Policji czytamy, iż w minionym roku nie zabrakło sukcesów w walce z zagrożeniami. Najgłośniejszymi akcjami były z pewnością zamknięcie strony propagującej treści nazistowskie oraz likwidacja międzynarodowej grupy cyberprzestępców. Na stronie Komendy Głównej nie zabrakło też linków do porad dotyczących bezpieczeństwa w internecie.

Więcej informacji na temat DBI można znaleźć na stronie saferinternetday.pl.

Marcin Maj - Dziennik Internautów - www.di.com.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org