webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> blog >> czerwiec 2007

Dalsze plany rozwoju

dodano: 2007-06-13, opublikował: Mateusz Bogolubow

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, co dla większości oznacza trochę więcej wolnego czasu. Z tego powodu postanowiłem napisać notkę, która mam nadzieje zobowiąże mnie do zrealizowania przynajmniej części zaplanowanych zadań na okres wakacji.

Jeszcze przed moimi wywodami chciałbym prosić Was o uwagi w kwestii czego brakuje Wam w serwisie. Wszelkie sugestie proszę wysyłać za pośrednictwem formularza kontaktowego. Każda wiadomość będzie dla mnie na wagę złota!

Teraz mogę już przejść do rzeczy...

kursy online

Najbardziej ubolewam nad brakiem kursu HTML, który obecnie jest tylko zbiorem linków do innych stron zawierających informacje dotyczące HTML-a. Niestety na dzień dzisiejszy nie ma osoby w redakcji, która podjęłaby się napisania kursu lub udostępniła wcześniej napisany. Pozostaje tylko mieć nadzieje, że się to zmieni.

Są też dobre informacje! Znalazłem kurs JavaScript oraz kurs XHTML, które niebawem powinienem zamieścić na łamach serwisu.

porady

Wkrótce w dziale porady pojawi się nowa kategoria związana systemem Linux. Oczywiście zamieszczane informacje będą z zakresu tworzenia stron internetowych. Kategoria powstaje dzięki zaangażowaniu Piotra Redel.

grafika

Postanowiłem poszerzyć zakres oferowanych informacji z dziedziny webmasteringu i otworzyć dział grafika.

W dziale tym znajdą się szablony, które będzie można wykorzystywać do tworzenia własnych witryn. Prawdopodobnie powstanie również miejsce z darmowymi czcionkami.

Chciałbym także zamieścić tutoriale do najpopularniejszych aplikacji, które są wykorzystywane do opracowywania design-ów - m.in. Photoshop oraz GIMP.

skrypty PHP

Kolejna nowa pozycja na łamach webmade.org. Co tu dużo pisać?! - skrypt będą podzielone na odpowiednie kategorie z możliwością pobierania 24h na dobę :).

... podsumowanie

Może lista zadań nie jest imponująca to jednak naprawdę czeka mnie dość sporo pracy. Implementacja tego wszystkiego w system (oczywiscie autorski :P), na którym opiera sie webmade.org będzie na pewno czasochłonne. Dodatkowo wszystkie materiały trzeba wprowadzić do bazy...

Mateusz Bogolubow

Poprzednie wpisy:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org