webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> recenzje >> magazyny >> Linux+

Linux+ Extra (91)

autor: Gerard 'garry' Brożnowicz, ostatnia modyfikacja: 2008-02-26

szukaj: Fedora 8 Fedora 8 Fedora Werewolf Fedora Werewolf

Linux+ Extra (87)

Luty w linux+ extra to praktyczny przewodnik po wersji 8 znanej dystrybucji – Fedora. Oczywiście dystrybucja ta została dodana do magazynu w 2 wersjach: środowisko 32-bitowe oraz 64-bitowe. Są to 2 odrębne płyty DVD.

Autorzy dokładnie opisują proces instalacji, przygotowanie partycji i inne informacje niezbędne, by bez bólu zainstalować nowy system. Ale wiadomo, że zainstalować system to nie problem. Zabawa zaczyna się w momencie rozpoczęcie jego konfiguracji i dostosowywania do naszych wymagań. Tutaj redaktorzy magazynu stanęli na wysokości zadania. Można powiedzieć, że – każdy kto sięgnie po wydanie extra z lutego będzie miał potężne wsparcie by sprawnie przetestować nowy system.

Każdy użytkownik mniej lub bardziej zaawansowany będzie mógł znaleźć coś przydatnego dla siebie. Począwszy od standardowych poleceń konsoli tekstowej, poprzez porady związane z instalacją odpowiednich sterowników do kart graficznych, instalację neostrady, aż do konfiguracji środowiska graficznego.

Oczywiście nie mogło zabraknąć informacji o multimediach które umilą nam korzystanie z systemu (tj kodeki wide, różnego typu odtwarzacze filmów, wtyczki do przeglądarek, komunikatory itp.) Pod koniec magazynu możemy jeszcze dla spokoju i pewności „na ile chcemy by nasz linux był bezpieczny”, zapoznać się z artykułem odnośnie SELinux – bezpieczny system.

Gerard 'garry' Brożnowicz

Osoby czytające tę publikację przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org