webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> raporty

Raport: Internauci o e-aptekach

dodano: 2007-02-27, źródło: webinside.pl

szukaj: apteki internetowe apteki internetowe e-apteki e-apteki e-commerce e-commerce

Chociaż ponad 60 proc. internautów słyszało o aptekach internetowych, dotychczas tylko nieliczni (9,8 proc.) zdecydowali się na zakup proponowanych przez nie artykułów. Wyniki najnowszego raportu firmy badawczej Gemius „Kupowanie i stosowanie leków OTC” wskazują, że liczba klientów e-aptek będzie jednak rosła.

Apteki internatowe jako gałąź e-commerce dopiero budują swoją pozycję na polskim rynku internetowym. Chociaż jeszcze nie wszyscy internauci słyszeli o możliwości dokonywania zakupów leków taką drogą, wszystko wskazuje na to, że apteki działające on-line systematycznie będą zwiększać swoje obroty. Wśród osób, które do tej pory nie skorzystały z oferty aptek działających w sieci, 22,5 proc. deklaruje, że zrobi to w przyszłości.

Zastanawiając się nad rozwojem internetowych aptek, nie można zapominać o ich ograniczeniach. Osoby, które dotychczas nie dokonały zakupów leków za pośrednictwem internetu, jako główny powód nieskorzystania z aptek on-line wymieniają najczęściej brak zaufania do takiej formy sprzedaży leków (31,7 proc.). Często wskazywano także długi czas oczekiwania na zamówiony towar (13,0 proc), co w przypadku leków ma duże znaczenie, oraz brak farmaceuty (10,0 proc.), którego można by się poradzić.

Chociaż na pierwszy rzut oka wydawać się może, że korzystanie z usług aptek internetowych ma więcej wad niż zalet, to wyniki raportu „Kupowanie i stosowanie leków OTC”, poprzez wskazane niedogodności, mogą wpłynąć na takie kształtowanie wizerunku i oferty aptek on-line, aby potencjalni klienci obdarzyli je większym zaufaniem i coraz częściej korzystali z ich usług. Nie bez znaczenie dla rozwoju aptek internetowych jest również fakt, że wedle ostatnich rozstrzygnięć sądu, mogą one w świetle prawa swobodnie prowadzić swoją działalność.

Dawid Kulbaka, webinside.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org