webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> różne

ICANN skorzysta z systemu od NASK

dodano: 2006-07-12, źródło: di.com.pl

szukaj: TLD TLD baza domen internetowych baza domen internetowych NASK NASK ICANN ICANN

ICANN, organizacja koordynująca funkcjonowanie internetu oraz nasz rodzimy NASK doszły do porozumienia w sprawie oprogramowania "e-IANA" stworzonego przez NASK, a służącego do zarządzania centralną bazą domen internetowych (TLD).

Oprogramowanie "e-IANA" umożliwi zwiększenie automatyzacji zarządzania bazą domen TLD. Jest to najważniejsza baza dla działania światowego internetu (strefa root).

NASK udostępni kod podstawowy "e-IANY" na zasadach Open Source. Podobnie, jeśli ICANN wprowadzi jakieś zmiany do kodu, również udostępni je NASK na tych samych zasadach.

Takie rozwiązanie ma być potwierdzeniem zaangażowania ICANN w "otwartość i przejrzystość procesów, włączając procesy oferowane przez usługi zautomatyzowane, a także zapewnieniem, że kod źródłowy pakietu oprogramowania do zarządzania zautomatyzowaną bazą root jest dostępny teraz i w przyszłości."

"e-IANA" została stworzona na bazie wytycznych podanych przez CENTR. Następnie oprogramowanie zostało przetestowane przez CENTR i rozpoczął się proces dopasowywania go do specyficznych wymagań bazy IANA.

NASK cieszy się z rezultatu swoich prac. Wybór jego oprogramowania stanowi wyraz międzynarodowego uznania dla polskiej firmy.

neja - Dziennik Internautów - www.di.com.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Szukasz wykonawcy?
Tworzenie stron.
Odwiedź naszą stronę!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org