webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> wydarzenia

Czy powstanie konkurencja dla Google?

dodano: 2007-07-21, źródło: di.com.pl

szukaj: projekt Theseus projekt Theseus wyszukiwarka Google wyszukiwarka Google

Komisja Europejska (KE) zgodziła się, by Niemcy przeznaczyły w najbliższych latach 120 milionów euro na projekt o nazwie "THESEUS". Jego celem może być stworzenie przeciwwagi dla wyszukiwarki Google.

W komunikacie KE przeczytać można, że w ramach projektu mają być prowadzone prace nad nowymi technologiami wyszukiwania, a także nad usługami informacyjnymi i multimedialnymi dla internetu nowej generacji.

Badania mają skupiać się na rozwoju technologii semantycznych, których zadaniem będzie identyfikacja znaczenia zawartości i przyporządkowania jej do właściwego kontekstu. Wszystko to, by pomóc programom komputerowym w odpowiednim zrozumieniu przekazów - zarówno tekstowych, graficznych jak i dźwiękowych - w których zgromadzone zostały jakieś dane, np. w cyfrowych bibliotekach czy innych zbiorach informacji kulturalnej.

Wsparcie finansowe mają początkowo uzyskać duże niemieckie firmy, jak Empolis, SAP, Siemens czy Deutsche Thomson, które zajmą się pierwszymi pracami badawczymi. Potem mają być także włączone mniejsze przedsiębiorstwa. Tego typu pomoc udzielana będzie do 2011 roku - w tym czasie w badaniach składających się na projekt "THESEUS" ulokowane zostanie wspomniane 120 mln euro.

mc - Dziennik Internautów - www.di.com.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org