webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> raporty

Internet w Polsce rośnie coraz wolnej

dodano: 2008-09-16, źródło: di.com.pl

szukaj: szerokopasmowy internet szerokopasmowy internet Point Topic Point Topic

II kwartał br. przyniósł najwolniejszy wzrost liczby łączy szerokopasmowych od dwóch lat. Polska nie wyróżnia się jednak na tle całego świata.

Z informacji firmy Point Topic wynika, że na koniec II kwartału 2008 roku było w Polsce 3,74 milionów szerokopasmowych łączy, za które uznaje się te zapewniające transfer na poziomie przynajmniej 256 kb/s. Firma nie bierze pod uwagę sieci osiedlowych (kolejne 1,2-1,4 mln łączy) oraz operatorów telefonii komórkowej (ok. 1 miliona łączy).

W porównaniu z pierwszym kwartałem wzrost wyniósł 3,1 proc., na świecie 3,9 proc. W ciągu roku jednak liczba szybkich łączy zwiększyła się w Polsce o 28 procent, podczas, gdy globalnie jedynie o 17 procent- podaje Gazeta Prawna.

Na łączną liczbę ponad 113 tysięcy nowych łączy, 35 tysięcy podłączyła Netia, 22 tysiące Telekomunikacja Polska, UPC z kolei 17 tysięcy. Systematycznie spada udział narodowego operatora na rynku szerokopasmowego internetu - obecnie wynosi on 56,8 proc. w porównaniu z 58 proc. w I kwartale br.

Szybki internet posiada w Polsce 28,4 proc. gospodarstw domowych.

mc - Dziennik Internautów - www.di.com.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zaistnieć w sieci?
Projektowanie stron internetowych.
Odwiedź naszą stronę!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org