webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> różne

Nowe narzędzia dla reklamodawców od NetSprint i WP

dodano: 2007-07-19, źródło: webinside.pl

szukaj: NetSprint NetSprint Wirtualna Polska Wirtualna Polska reklama w wyszukiwarkach reklama w wyszukiwarkach

Wyszukiwarka NetSprint.pl oraz portal Wirtualna Polska wprowadzają do swojej oferty dwa nowe narzędzia: kalkulator ceny za kliknięcie oraz precyzyjny mechanizm kontroli miejsca emisji reklam kontekstowych.

Nowe narzędzia mają pozwolić reklamodawcom na prowadzenie jeszcze skuteczniejszej kampanii reklamowej w wyszukiwarce i sieci kontekstowej. Dodatkowo, koszt kliknięcia w sieci kontekstowej będzie o 50% niższy, niż w wynikach wyszukiwania. Nowa oferta ma zapewnić klientom efektywne kosztowo dotarcie do ponad 9 milionów internautów, przy zachowaniu wysokiej jakości przekierowań.

Kalkulator – oprócz możliwości obliczenia stałej ceny za pojedyncze kliknięcie – pozwala również na zaplanowanie skutecznej kampanii reklamowej w podziale na wyszukiwarkę oraz sieć kontekstową. Zmiana proporcji rozdysponowania środków przez klienta może obniżyć cenę za pojedyncze kliknięcie nawet o 50%, przy zachowaniu precyzyjnego dotarcia reklamy. Każdy reklamodawca, niezależnie od branży w jakiej działa i budżetu, którym dysponuje, może decydować, jakie działania promocyjne najlepiej odpowiadają jego potrzebom.

Reklama w wyszukiwarce umożliwia dotarcie do użytkowników zorientowanych bezpośrednio na zakup produktów i usług oferowanych przez reklamodawcę. Z kolei sieć kontekstowa pomaga w znacznie tańszym pozyskiwaniu nowych użytkowników zainteresowanych ofertą, którzy jednak rzadziej decydują się na transakcje w krótkim czasie po odwiedzeniu serwisu. W celu zwiększenia skuteczności kampanii w sieci kontekstowej NetSprint.pl wraz z Wirtualną Polską udostępniły reklamodawcom mechanizm kontroli nad miejscem emisji reklam kontekstowych. Dzięki temu narzędziu reklamodawca może wybierać serwisy i kategorie serwisów, na których chce wyświetlać swoje reklamy.

Grzegorz Komsta, webinside.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org