webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> różne

Rozwój internetu zagrożony?

dodano: 2007-08-17, źródło: di.com.pl

szukaj: internet internet rozwój internetu rozwój internetu

Coraz dłuższe ładowanie się stron internetowych i ściąganie filmów z Sieci niedługo mogą stać się codziennością dla wielu internautów. Powodem jest niedostateczny rozwój infrastruktury.

Coraz szybciej rozwijające się usługi wymagają coraz wyższej przepustowości łączy, by mogły być uznane za dobrej jakości. Telewizja internetowa wysokiej jakości, gry internetowe czy wideo na żądanie powoli stają się elementem codziennego korzystania z Sieci. To jednak prowadzi do problemów - czytamy na stronach serwisu Ars Technica.

Obecnie tradycyjni operatorzy telekomunikacyjni wykorzystują niespełna 750MHz spektrum. Na razie to wystarcza, jednak szybki wzrost łączy z wysoką przepustowością może bardzo szybko odmienić sytuację.

Jak przyznaje przedstawiciel firmy badawczej ABI Research o problemie wiedzą zainteresowane firmy, nikt jednak nie wspomina tego głośno. Przysłowiowym "gwoździem do trumny" może się okazać telewizja wysokiej rozdzielczości, której na skalę masową istniejąca infrastruktura nie będzie w stanie obsłużyć.

Aby sprostać oczekiwaniom coraz większej liczby coraz bardziej wymagających internautów przemysł telekomunikacyjny będzie musiał dokonać kolejnych znaczących inwestycji. Niewiele firm się jednak do tego pali, gdyż w ciągu ostatniej dekady wydały one na zwiększenie swych możliwości technicznych przeszło 100 miliardów dolarów. Do tego pamiętać trzeba, że telefonia stacjonarna, która posiada najbardziej rozwiniętą infrastrukturę, jest obecnie w odwrocie.

Michał Chudziński - Dziennik Internautów - www.di.com.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org