webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> różne

Student milioner z Naszej Klasy

dodano: 2007-09-19, źródło: di.com.pl

szukaj: serwisy społecznościowe serwisy społecznościowe web 2.0 web 2.0

Udziały w polskich serwisach internetowych są kupowane za coraz większe pieniądze. Ostatnim tego przykładem jest zakup 20% udziałów w portalu społecznościowym Nasza-klasa.pl przez niemiecki fundusz venture capital European Founders. Twórca serwisu stał się dzięki tej transakcji milionerem - czytamy w Money.pl.

Udziały w serwisie Nasza-klasa.pl sprzedał 23-letni Maciej Popowicz, którego można teraz nazwać jednym z najbogatszych studentów w Polsce. Nie wiadomo za ile sprzedał on udziały Nasza-klasa.pl, ale portal Money.pl podaje, że może chodzić o kilka milionów złotych.

Portal Nasza-klasa.pl umożliwia internautom odnowienie znajomości z kolegami i koleżankami z różnych szkół. Posiada obecnie 700 tys. zarejestrowanych użytkowników i generuje 500 mln odsłon miesięcznie. Jak podaje Money.pl, dziennie rejestruje się tam ok. 8000 nowych użytkowników.

Serwis powstał w listopadzie 2006 roku. Obecnie opiekuje się nim 10-osobowy zespół. Teraz Nasza-klasa.pl dąży do tego, aby zacieśniać współpracę ze szkołami oraz poszerzać funkcjonalność społeczności.

Maciej Popowicz powiedział serwisowi Money.pl, że za uzyskane pieniądze zamierza odbyć podróż dookoła świata. Przyznaje też, że ma zamiar zaangażować się w kolejne, podobne projekty.

Nasza-klasa.pl niewątpliwie odniosła sukces, ale początkowo nie było łatwo. Pracę nad serwisem trzeba było godzić ze studiami, a pieniądze za reklamy nie zawsze wpływały na tyle szybko, aby nadążyć z rozwojem - wspomina Popowicz.

Więcej na ten temat w portalu Money.pl: Wrocławski student milionerem

mm - Dziennik Internautów - www.di.com.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org