webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> różne

Z YouTube na komórkę

dodano: 2006-11-09, źródło: webinside.pl

szukaj: verizon verizon youtube youtube

Popularny serwis internetowy YouTube chce być dostępny w telefonach komórkowych. W tej sprawie rozmawia z amerykańską firmą telekomunikacyjną Verizon – informuje „Rzeczpospolita”.

Jeżeli Verizon porozumie się z YouTube, będzie chciał udostępnić klipy z internetowego serwisu abonentom swojej sieci komórkowej oraz użytkownikom cyfrowych usług telewizyjnych po łączach internetowych. Wchodząc ze swoimi usługami do telefonów komórkowych i na ekrany telewizorów, YouTube może zdobyć nowych użytkowników, co przełoży się na wyższe wpływy reklamowe.

Dla Verizona współpraca z YouTube oznacza, że będzie mógł świadczyć swoim klientom nową usługę, która już sprawdziła się w internecie. Z drugiej strony, jak podaje „Rz”, według firmy badawczej Telephia, w połowie tego roku w Stanach Zjednoczonych było 3,7 mln użytkowników mobilnej telewizji. To zaledwie kilka procent wszystkich użytkowników komórek za oceanem.

Jednak niezrażeni operatorzy wciąż eksperymentują. Jedni proponują abonentom zwykłą transmisję telewizyjną, inni zastanawiają się nad nowymi usługami wideo. Według wielu analityków, m.in. Ericssona, w telefonach komórkowych rację bytu mają programy „na żądanie” (tzw. video-on-demand).

Piotr Ślusarski, webinside.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org