webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> raporty

Advergames po polsku – wyniki badań

dodano: 2006-11-10, źródło: di.com.pl

szukaj: gry reklamowe gry reklamowe

Agencja interaktywna Ostryga, zajmującą się budowaniem wizerunku przez rozrywkę w internecie, ujawniła wyniki badań na temat gier reklamowych, przeprowadzonych we wrześniu br. Wykazują one, że prawie wszyscy respondenci (94,5%) intensywnie korzystają z tej formy internetowej rozrywki, a większość z nich (42,6%) uważa reklamy w nich zamieszczone za nieinwazyjne.

Gry reklamowe angażują ankietowanych nawet do 4 godzin dziennie. 40% ankietowanych odpowiedziało, że gra codziennie, a 37% osób – kilka razy w tygodniu. Łączna grupa badawcza liczyła 1303 osoby. Ankietę wypełniły zarówno osoby poniżej 15. oraz powyżej 55. roku życia, jednak najliczniej reprezentowani są uczniowie szkół średnich i studenci (łącznie 67,9%).

– W krajach zachodnich średni wiek fanów advergames jest wyższy, co może być potwierdzeniem dla faktu, że polski rynek wdraża e-marketingowe rozwiązania z lekkim opóźnieniem. Prawdopodobnie, tak samo jak dzieje się w Stanach Zjednoczonych lub u sąsiadów z zachodniej Europy, średni wiek graczy będzie się podnosił wraz ze starzejącym się internetem – twierdzi Jacek Jankowski, Brand Manager marki Ostryga.

Z punktu widzenia efektów promocja rozrywki z wykorzystaniem marketingu wirusowego ma często większe znaczenie niż sama gra. Na pytanie, czy ankietowani wysyłają odnośniki do gier znajomym, aż 52% odpowiedziało twierdząco. Zaskakująco pozytywny stosunek wykazali badani wobec reklam zamieszczonych w grach, które uznali za nieinwazyjne (42,6%), a wręcz nadające bardziej realistyczny charakter grze (38%).

Piotr Ślusarski, webinside.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org