webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> blog >> listopad 2007

Kolejna edycja konkursu

dodano: 2007-11-30, opublikował: Mateusz Bogolubow

Już jutro rusza czwarta edycja konkursu. Tym razem zwycięzca nie tylko mam możliwość wygrania książki ufundowanej przez wydawnictwo Helion, ale i roczną prenumeratę magazynu PHP Solutions.

Może warto napisać trochę o nagrodach. Na początek książki z wydawnictwa Helion. Bardzo ciekawą moim zdaniem pozycją jest Oracle Database 10g Express Edition(...). Wiele się słyszy, że MySQL czy inny darmowy silnik bazodanowy nie jest wykorzystywany w zaawansowanych projektach z tego powodu, że nie ma wsparcia technicznego. Teraz jest możliwość zdobywania doświadczenia z komercyjną bazą danych przy wykorzystaniu PHP. Jest to bardzo ciekawe połączenie i dzięki tej pozycji stawianie pierwszych kroków w tym temacie będzie dużo łatwiejsze.

Kolejna pozycja to Ajax on Rails. Dla nie wtajemniczonych wyjaśnię, że Rails to framework napisany w języku Ruby. Ruby jest dość młodym językiem programowania(w pełni obiektowym), ale zdobywający coraz większe uznanie w śród programistów. Połączenie Ruby z AJAX daje ogromne możliwości, których część można znaleźć właśnie w tej książce.

Na koniec coś o standardach - Projektowanie serwisów WWW(...). Informacje o zawartości tej książki można znaleźć w recenzji dostępnej w serwisie.

Od tej edycji konkursu zwycięzca otrzymuje również roczną prenumeratę magazynu PHP Solutions. Pewnie wielu z Was miało styczność z tym magazynem, ale dla jasności napiszę na jego temat parę zdań. PHP Solutions jest największym na świecie magazynem poświęconym PHP i technikom tworzenia aplikacji WWW. Pismo przedstawia nowe technologie i gotowe rozwiązania dla deweloperów PHP. PHP Solutions jest polecany zarówno początkującym jak i zaawansowanym projektantom/programistom aplikacji webowych.

Mam nadzieję, że ten post "namówił" Was do poświęcenia paru chwil na napisanie pracy konkursowej i wysłaniu jej. Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie w regulaminie

Mateusz Bogolubow

Poprzednie wpisy:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org