webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> blog >> sierpień 2007

W jaki sposób mogę dołączyć do redakcji webmade.org?

dodano: 2007-08-16, opublikował: Mateusz Bogolubow

Od czasu do czasu otrzymuję od Was wiadomość zawierającą właśnie tego typu pytanie. Dziś postaram się naświetlić sprawę i rozwiać Wasze wątpliwości.

Przede wszystkim trzeba chcieć pisać o swoich doświadczeniach związanych z tworzeniem stron internetowych. Od razu zaznaczam, że nie trzeba być ekspertem z danej dziedziny(oczywiście takie osoby również są mile widziane :]).

Nawet jeśli już ktoś wie, że chce pisać to za bardzo nie wie na jaki temat i tu rodzi się kolejny problem. Zawsze powtarzam takim osobą, żeby pisały o tym czego ostatnio się nauczyły(z czym miały problem i jak go rozwiązały). Dodatkowym atutem takiego postępowania jest pogłębianie wiedzy na dany temat - sprawdzasz przedstawioną w artykule wiedzę po różnych serwisach i forach nie chcąc wyjść na osobą niekompetentną.

Chciałbym w tym miejscu zaznaczyć, że nie warto odkładać pisania publikacji z powodu obawy o reputacje - "Co będzie jeśli popełnię gdzieś błąd?! - pomyślą sobie, że jestem amatorem!". Pamiętajmy, że każdemu zdarzają się gafy i nie warto się tym bardzo przejmować. Zawsze dobroduszny internauta zwróci uwagę na błąd i szybko zostanie on poprawiony, a Twoja osoba na pewno wiele na tym nie straci.

Ok, powiedzmy że przebrnęliśmy przez proces tworzenia naszego tekstu, ale gdzie go teraz wysłać!? Najlepszym miejscem na jego przedłożenia będzie konkurs, którego druga edycja ruszyła w tym miesiącu. Dzięki temu poza możliwości dołączenia do redakcji serwisu będziesz mógł zgarnąć nagrodę.

Pewnie teraz przez głowę przeszła Ci myśl - "Jestem w redakcji i jakie korzyści mam z tego faktu?". Dla mnie największą satysfakcją jest to, że ludzie czytają moje porady/artykuły i szanują mnie za to, że pomagam im przebrnąć przez problemy.

Oczywiście są również inne profity... np. jeśli zechcesz pracować jako freelancer(wolny strzelec) będzie Ci dużo łatwiej znaleźć zlecenie jako że Twoja osoba jest godna zaufania - pisząc o danych problemach na łamach serwisu webmasterskiego Twój potencjalny zleceniodawca zdaje sobie sprawę z tego, że wiesz co robisz. Musisz wiedzieć, że sieć jest miejscem, w którym człowiek może się podawać za kogo tylko zechce, więc wiarygodność jest tutaj bardzo cenna.

Hmmm... co jeszcze? W tym roku przedstawiciel redakcji został zaproszony na spotkanie odbywające się w Krakowie z autorem bardzo popularnej książki "Thinking in Java". Niestety tak się złożyło, że nie skorzystaliśmy z tej propozycji, ale to nie zmienia faktu, że będąc w redakcji można wiele zyskać...

Mateusz Bogolubow

Poprzednie wpisy:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org