webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> blog >> listopad 2007

Społeczność PHP?

dodano: 2007-11-25, opublikował: Mateusz Bogolubow

Ostatnio miałem okazje zapoznać się z felietonem zamieszczonym w najnowszym PHP Solutions(6/2007), w którym autor zauważa, że większość języków programowania doczekała się już stałych spotkań, na których społeczność ma okazje wymienić się doświadczeniem... a co z PHP?

Ciekawą rzeczą jest, że PHP nie doczekała się jeszcze takich zlotów w Polsce(albo są one słabo reklamowane, bo ja nic o czymś takim nie słyszałem, jak i Łukasz Skowroński - autor felietonu). Nawet Wikipedyści spotykają się od czasu do czasu to dlaczego czegoś takie nie zorganizować dla społeczności PHP?!

Tu rodzi sie pytanie - kto zająłby się organizacją tego typu spotkania? Serwis internetowy związany tematycznie z PHP? Koło naukowe studentów jakiejś uczelni? Firma wykorzystująca w swojej pracy PHP? Tak naprawdę możliwości jest wiele, może za wiele...

Kolejny problem to koszta organizacji takiego spotkania. Chociaż przez ten element może udałoby się jakoś przebrnąć. W końcu wiele firm np. hostingowych chciałoby zamieścić reklamę swoich usług na tego typu zlocie.

Idźmy dalej. Termin i miejsce spotkania już ustalone. Teraz warto się zastanowić kto będzie chętny przybyć na tego typu spotkanie. Często wiele osób rezygnuje z wyjazdu na zlot z powodów finansowych i/lub czasowych. Nie dość, że trzeba tłuc się np. pociągiem parę godzin to jeszcze trzeba za to często słono zapłacić dla paru godzin obcowania z maniakami PHP :P. Hmmm... może jednak gra warta świeczki?!

Jestem ciekawy jakie są Wasze przemyślenia dotyczące organizacji tego typu spotkań. Czy bylibyście chętni przyjechać na zlot. Jeśli tak to jak daleko i na jakie maksymalne koszta moglibyście sobie pozwolić. Może słyszeliście już o jakimś zlocie/konferencji dotyczącej PHP? Wszystkie komentarze proszę kierować na forum.

Mateusz Bogolubow

Poprzednie wpisy:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org