webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> blog >> sierpień 2007

Problemy Google

dodano: 2007-08-03, opublikował: Mateusz Bogolubow

Wszystkie znaki na niebie (lepiej by zabrzmiało: wszystkie bity w sieci ;]) wskazują na to, że Google zaczyna sobie nie radzić z ilością danych jakie przetwarza. Od jakiegoś czasu można zaobserwować pewne spowolnienie w pracy narzędzi Google.

Pierwszy symptom zaobserwowali użytkownicy Google Analitycs, którzy przez dłuższy czas nie mieli zaktualizowanych danych dotyczących ruchu na ich witrynach - więcej w wiadomościach. Wiele osób tłumaczyło to zmodernizowaniem tego narzędzia, ale śmiem snuć przypuszczenia, że Google powoli nie daje rady z przetwarzaniem tych wszystkich danych.

Wczoraj natomiast miałem problem ze skierowaniami od Google, który w zasadzie ma miejsce do tej pory. Zamiast ładnego button-a z napisem "Ta strona zarabia dzięki Google AdSense" nie ma nic (Firefox) lub widać biały prostokąt (Internet Explorer). Efekt ten można zobaczyć na każdej stronie witryny pod wyszukiwarką.

Wczoraj także korzystałem z narzędzi Google dla webmasterów i postanowiłem zaktualizować informacje o SiteMaps (mapy witryny). Zazwyczaj taka aktualizacja trwała kilkanaście minut (w najgorszym przypadku kilkadziesiąt) o dziwo tym razem do tej pory niektóre SiteMap-y oczekują na aktualizację.

Te zdarzenia skłonimy mnie do tej refleksji. Być może są jeszcze inne fakty, które potwierdzą moją tezę o zbyt dużym obciążeniu maszyn Google. Czekam na wasze opinie na forum.

Mateusz Bogolubow

Poprzednie wpisy:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org