webmaster webmastering webdesign

Jesteś tutaj: webmade.org >> wiadomości >> przeglądarki

Opera 9.20 już jest!

dodano: 2007-04-14, źródło: di.com.pl

szukaj: Opera Merlin Opera Merlin Opera 9.20 Opera 9.20 Speed Dial Speed Dial

Finalna, stabilna wersja najnowszej wersji Opery została oficjalnie udostępniona kilkadziesiąt godzin temu. Producent wzbogacił przeglądarkę o funkcję Szybkie Wybieranie (Speed Dial), zestaw narzędzi dla deweloperów oraz poprawił jej bezpieczeństwo.

O Speed Dial pisaliśmy na naszych łamach 2 tygodnie temu. Użytkownik korzystający z nowej funkcjonalności po otwarciu nowej karty ujrzy 9 miniaturek aktualnych zrzutów stron z ulubionych wraz z krótkim opisem. Kliknięcie w miniaturkę przekierowuje przeglądarkę na wskazaną stronę. Dostępny jest nowy skrót klawiaturowy: naciśnij ctrl + liczbę od 1 do 9 by otworzyć pre definiowaną zakładkę.

Oprogramowanie dla deweloperów pozwala na dokładną analizę aktualnie przeglądanej strony, przejrzenie nagłówków HTTP, cookies czy edycję arkuszy stylów css z "podglądem na żywo".

W stosunku do poprzedniej wersji poprawiono kilka błędów dotyczących bezpieczeństwa przeglądarki m.in. błąd krytyczny związany z X Window System dla systemów Linux oraz możliwość dziedziczenia kodowania znaków w ramkach, co mogło umożliwić atak typu cross-site scripting. Ponadto skorygowano drobne błędy jak np. wyświetlanie filmów w serwisie YouTube w trybie pełnoekranowym oraz zwiększono stabilność przeglądarki.

Pełna lista zmian dostępna jest na stronie Opera Software.

Przygotowano wersje dla systemów Windows, Mac OS oraz Linux.

Aktualna dystrybucja nosi nazwę kodową Merlin.

Przemysław Mugeński - Dziennik Internautów - www.di.com.pl

Osoby czytające tę wiadomość przeglądały również:

Chcesz zostać programistą?

Poznaj 6 kroków do efektywnej
nauki programowania!

 

valid XHTML
valid CSS
© 2004-2008 copyright by webmade.org